همانطور که می دانید بازار مهاجرت داغ است و این داغی باعث حضور شیادان نیز می شود. در حالی که تشخیص این گونه افراد و موسسات کار چندان دشواری به نظر نمی آید، ولی باز هم بارها مشاهده می‌کنیم که افرادی به دام این گونه موسسات افتاده اند. معمولا اینگونه موسسات با اینکه خود اطلاعات ناچیزی از قوانین اقامت و مهاجرت دارند، خود را به عنوان وکیل مهاجرت معرفی می‌کنند و القاب ساختگی مانند دکتر، استاد و اینگونه به خود داده، با بستن قراردادهای چند صفحه ای و در عین حال از نظر حقوقی بی معنا و بی ارزش، شرایط را طوری به شما نشان می‌دهند، که گمان می کنید مهاجرت شما و اقامت شما در آن کشور دلخواه کاملا تضمینی و انجام شده خواهد بود

بهترین راه شناسایی این افراد و کلاهبرداری دفاتر مهاجرتی ، مطالعه مطالب آنها میباشد و مقایسه آن با قوانین روز. شگرد کار اینگونه شیادان بیشتر تبلیغات و ساده نشان دادن پروسه مهاجرت است.

 

به عنوان مثال به شما می‌گویند تنها با ثبت شرکتی با ارزش بیست و پنج هزار یورو در آلمان  و یا با خرید ملک با ارزش پنجاه تا صد هزار یورو و یا کمی بیشتر در این کشورها، می توانید اقامت اروپا را به دست بیارید و به راحتی خود و خانواده تان در آن جا زندگی کنید.

متاسفانه اکثر این گونه سرمایه‌گذاری ها نه تنها به اقامت دائم ختم نشده اند بلکه تنها باعث از بین رفتن سرمایه شما و پر کردن جیب اینگونه شیادان شده‌اند.
برخی از آنان نیز با دریافت مبالغ بسیار هنگفتی به شما وعده اقامت کاری در این کشورها می دهند. اکثر آنان نیز با انتشار ویزاهایی که گویا برای افرادی گرفته اند، سعی بر جلب اعتماد شما دارند.

گذشته از آن که انتشار ویزای افراد حتی اگر با رضایت آنها صورت گرفته باشد، از نظر حقوقی جرم محسوب می‌شود و این امر خود نمایانگر بی کفایتی و غیر حرفه‌ای کار کردن اینگونه افراد و موسسات می باشد، و همچنین غافل از این که اخذ ویزا به تنهایی امر چندان دشواری نیست و آنچه که در پروسه مهاجرت اهمیت دارد، کسب اقامت و کارت اقامت می باشد. توجه داشته باشید که ویزا و کارت اقامت دو مقوله جداگانه می باشند.

موسساتی که ادعا می کنند شما با خرید سهام، با خرید ملک و یا با ثبت یک شرکت کوچک، به راحتی می توانید اقامت اروپا را کسب کنید و در کشورهای درجه یک اروپایی زندگی کنید شیادانی بیش نیستند. و یا اشخاصی که ادعا می کنند شما با نشان دادن تمکن مالی خود، آن هم با مبالغ ناچیزی مانند بیست تا پنجاه هزار یورو و درآمدی ماهیانه از طریق اجاره یا رهن منزلتان،  به راحتی حق اقامت در کشورهای درجه یک اروپایی ، و پس از آنهم اقامت دائم دریافت خواهید کرد، به جز کلاهبرداری قصد دیگری ندارند. متاسفانه با مالباختگان زیادی آشنا شده ایم که فریب چرب زبانی و وعده های واهی این اشخاص را خورده اند

مهاجرت ار طرق کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری امری غیر ممکن نیست ولی دشواری های خاص خودش را دارد. هرکجا که پروسه مهاجرت را خیلی ساده برای شما به نمایش گذاشتند، بدانید که هدف آنها چیز دیگریست.

 

اینها با انتشار مطالب و یا ویدیوهایی از خود که بجز چرب زبانی و اطلاعات ناقص و پراکنده که مشخص است خود اینها از منابع ناقص اینترنتی جمع آوری کرده اند، محتوای دیگری در آن ها مشاهده نمی شود، سعی در شستشوی مغزی شما دارند. با بزرگ جلوه دادن کار خود و تهیه کانال های اینستاگرامی، تلگرامی و یوتیوب که اکثر بیننده ها و فالوور های آن فیک و خریداری شده هستند، این گونه قصد فریب شما را دارند.

برخی از آنها حتی خود اقدام به ثبت شرکتی صوری در کشورهای اروپایی کرده‌اند و ادعا بر این دارند که دارای دفتر کار در آن کشور میباشند. اما غافل از اینکه این دفتر کار و شرکت‌، در بهترین شرایط یک صندوق پست و یک شماره موبایل بیش نیست و حتی برخی از این اشخاص نیز در این کشورها حضور ندارند.

شما به راحتی می توانید با فرستادن دوستان و یا اقوام خود به آدرس این گونه شرکت های ساختگی، از وجود و یا عدم وجود آنها باخبر شوید.

پس دقت کنید که در امور مهاجرتی و تشکیل پرونده خود تنها به اشخاصی مراجعه کنید که واقعاً دارای دفتر کار در آن کشور می باشند و قانونی فعالیت می کنند، با قوانین حقوقی آن کشور کاملاً آشنایی دارند، خود وکیل و حقوقدان هستند و مسلماً به زبان آن کشور تسلط کامل دارند.

مهم‌تر از آن اینکه این افراد در صورت نیاز از آدرس، نام و سربرگ خود در مکاتبات بین شما، ادارات و سفارت ها استفاده کرده و نه اینکه تنها نقش یک دلال را این وسط ایفا کنند.

 

موسسه حقوقی فارسی پل  به مسولیت آقای کاوه جورابچیان، حقوقدان و مترجم رسمی دادگستری در آلمان، یکی از معدود دفاتر حقوقی فارسی زبان در اروپا بوده که  نه تنها امور حقوقی ازجمله مهاجرتی، دانشجویی و بازرگانی بین ایران، آلمان و سوئیس را به انجام میرساند، بلکه همزمان از سوی دادگستری جمهوری فدرال آلمان و همچنین سفارت آلمان، بعنوان دفتر رسمی ترجمه فارسی -آلمانی نیز رسمیت دارد. آقای کاوه جورابچیان قریب به دو دهه است که در کشور آلمان سکونت داشته و اکنون نیز چند سالیست  که  محل سکونت خود را به کشور سوییس در همسایگی آلمان تغییر داده اند و به این ترتیب در هر دو کشور حضور فعال دارند.

این موسسه در هر دو کشور آلمان و سوییس دارای  دفتر کار جهت مراجعه حضوری می باشد. با اینکه تعداد بسیار زیادی از اشخاص و یا باصطلاح دفاتر مهاجرتی کوچک و بزرگ با تبلیغات زیادی مشغول به فعالیت میباشند، موسسه فارسی پل سعی بر این دارد که یکی از معدود ترین دفاتر حقوقی مهاجرتی در اروپا باشد ، که نه تنها خود را پشت یک خط تلفن و یا یک آدرس دروغین و یا صندوق پستی پنهان نمیکند ، بلکه شما هر زمان امکان مشاوره حضوری در دفاتر این موسسه در آلمان و یا سوییس را خواهید داشت.

آدرس و شماره های تماس دفاتر ما را و همچنین جهت اعتماد بیشتر در امور مبادلات مالی، شماره های ثبت شرکتی، مالیاتی و دادگاهی ما را میتوانید در قسمت تماس با ما ملاحظه بفرمایید.

موسسه فارسی پل از همکاری نزدیک با دیگر حقوقدانان و وکلای رسمی آلمانی ، سوییسی و یا ایرانی و نیز مترجمین رسمی دادگستری در آلمان برخوردار بوده . شما در کنار موسسه فارسی پل از مشاوره با وکلای فارسی زبانی بهره مند میشوید که بزرگ شده در کشور آلمان میباشند و تحصیلات حقوقی خود را از ابتدا در این کشور به انجام رسانده اند و در کنار سایر زمینه های حقوقی، کاملا به حقوق ویزا، اقامت از طریق کار، بلوکارت، اقامت از طریق پناهندگی، کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت، اقامت و ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان و سوییس و سایر موارد اقامت واقف بوده و قادر هستند بصورت مستقیم از حقوق شما در برابر سفارت و یا ادارات ، ارگانها  و یا دادگاه ها در کشورهای آلمان، سوییس و ایران دفاع کنند. همچنین پس از ورود شما به به آلمان و یا سوییس، میتوانید امور حقوقی در مورد قرارداد و یا دعاوی در امور اجاره، کار، بیمه، قوانین شهروندی، جرایم کیفری، مالیاتی و یا دفاع از حقوقتون در برابر ادارات و یا ارگان های مختلف را با کمک وکلا و مشاورین فارسی پل حل و فصل نمایید.

موسسه فارسی پل با این هدف  تاسیس گردید که در آینده بعنوان اولین انتخاب فارسی زبانان مهاجر در کشورهای آلمان و سوییس، در زمینه حل و فصل امور حقوقی و مهاجرتی شناخته شود. دفاتر فارسی پل که  اولی در یکی از بهترین نقاط آلمان و قلب صنعتی این کشور، در نزدیکی فرودگاه شهراشتوتگارت آلمان و از طرفی دیگر به فاصله دویست کیلومتری شهر مونیخ واقع شده است، در روزهای کاری هفته، از ساعت نه صبح تا دوازده و نیز از ساعت دو تا شش بعد از ظهر پذیرای شما میباشد. همچنین دومین دفتر فارسی پل در  کشور سوییس، در نزدیکی شهر زوریخ، با قرار قبلی آماده ملاقات حضوری با شما میباشد

شما نیز در ایران امکان این را دارید که جهت آشنایی با نماینده مورد اعتماد ما ، در محل کار ایشان در تهران ملاقات حضوری داشته و برخی امور اداری پرونده خود را آنجا به انجام برسانید

 

هزینه مشاوره

 

برخی مشاورین مهاجرتی و یا دفاتر مهاجرتی در ایران، بصورت کاملا رایگان مشاوره میدهند. مشاوره با وکلای فارسی پل اما معمولا بهمراه پرداخت حق مشاوره میباشد. علت آن را اینجا برای شما دوستان توضیح میدهیم:

آیا شما اطمینان دارید که شخصی، که خود را وکیل مهاجرت معرفی میکند، از تحصیلات حقوقی و حقوق اقامت برخوردار است؟ از کدام دانشگاه و کدام کشور؟ آیا این دفتر مهاجرتی، در خارج از ایران براستی شعبه و محل کار واقعی دارد یا اینکه به دروغ آدرس مکانی را بهمراه یک شماره موبایل به شما داده و هیچ کس امکان ملاقات حضوری در دفتر آنها در خارج از ایران را ندارد؟ آیا شما میتوانید در وبسایت این دفاتر مهاجرتی ، نام و آدرس شخص مسوول و گرداننده این مجموعه را پیدا کنید؟ آیا این اشخاص توانایی و دانش این را دارند که از حقوق شما در برابر سفارت دفاع کنند یا اینکه خود دلال هستند و در صورت بروز مشکلات حقوقی ، دست به دامان وکلای واقعی میشوند؟  این افراد چه مقدار به شرایط زندگی در آن کشور آشنا هستند؟ آیا آنها اصلا اجازه چنین فعالیتی را دارند ؟ آیا شما میتوانید اطلاعات ثبتی این موسسات در خارج از ایران را بیابید؟ بطور قطع و بنابر آنچه گفته شد، مشاوره با چنین افرادی معمولا بصورت رایگان صورت میگیرد. اما مشاوره با وکلای واقعی و گرفتن اطلاعات حقیقی و سرنوشت ساز، در هیچ کجای دنیا بصورت رایگان امکان پذیر نمیباشد.